FAKRO DUMAN TAHLİYE PENCERELERİ

fakro duman tahliye penceresi 1

Duman tahliye sistemleri, duman ve ısıyı tahliye ederek yangın çıkış yollarına erişimi kolaylaştırırlar. Böylece binalardaki yangına dayanıklı malların korunması daha kolay sağlanırken, oluşabilecek zararlar da minimuma indirilmiş olur.

Ayrıca endüstriyel binalar ve iş yerlerinde de tercih edilmektedir.

İhtiyaç duyulan duman ve ısı tahliye alanı, binanın tasarımına ve kullanım amacına bağlı olarak değişebilir. Duman tahliye pencereleri farklı boyutlarda bulunmaktadır.

Ayturk001

Ayturk002 

Sembol

Cihaz adı

Elektrik kablosunun tipi

1.RZN 4402K

Acil ünitesi Kontrol 
1 pencere için güç yedekleme

güç kablosu (2 x 1mm ²)

1.RZN 4404K

Acil Kontrol ünitesi 
2 windows için güç yedekleme

güç kablosu (1.5mm 2 x ²)

1. RZN 4408K

Acil Kontrol ünitesi 
4 pencereler için güç yedekleme

güç kablosu (3 x 2,5 mm ²)

2. FSP P1

Duman havalandırma penceresi

elektrik kablosu (3 x 1 mm ²)

3. RT 42

Alarm butonları

Elektrik kablosu (5 x 1 mm ²)

4. LT 43U

Havalandırma anahtarı

elektrik kablosu (3 x 1 mm ²)

5.OSD 23

Duman sensörü

Elektrik kablosu (2 x 1 mm ²)

6. ZRD

Yağmur sensörü

Elektrik kablosu (2 x 1 mm ²)

 

 

 

 

  Duman Tahliye Penceresi

Duman tahliye sistemi, uygun maliyetler ile, tek pencereli merdiven boşluğundan, yüzlerce penceresi olan üretim tesislerine kadar geniş kullanım alanına sahiptir. Uygulamaya bağlı olarak duman tahliye penceresine rüzgar vev yağmur algılama sensörleri de eklenebilir. Ayrıca düz çatı sistemi ile düz çatılarda da uygulamak mümkündür. Hava giriş ve çıkışlar, açık konumdayken gerekli kapak altı geometrik yüzeyi ya da kapağın duman aerodinamik tahliye yüzeyine ulaşılması temin edilmelidir. Pencere ya da kapakların çerçeve ve eşikleri gibi olasılı engeller veya eşiklerin kalınlıkları dikkate alınmalıdır. Açma mekaniğinde tahrikler ve tespit elemanları gerekli kuvvetlere uygun olarak hesaplanmalıdır. Pencerelerin gereken açılma açıları temin edilmelidir. Pencere profillerine çarpılması kesinlikle önlenmelidir. Elektrikli bağlantılar yerel yangın önleme mevzuatına uygun olup kesitleri gereken motor akımları veya hacimlerine göre seçilmelidir. Elektrik ısı ve duman tahliye merkezi özel olarak ön görülmüş havalandırmalı bir teknik odasında konuşlandırılmalıdır. Bu odada meydana gelen bir yangında anında tetiklenmesini temin etmek için, merkezin monte edildiği yerde yangın detektörleri öngörülmelidir.

Sitemap

Çatı Penceresi

Çatı Pencereleri